7.grupa "Ķipari"

kjipari icon


Skolotāja
Līga Briede

 
Skolotāja
Andžela Ozoliņa - Vīksne


Skolotājas palīdze
Vineta Volkova

 

„ĶIPARI” - grupā 24 bērni vecumā no 5-6 gadiem

Dienas režīms

Laiks      Bērnu darbības                                                 
7:00 - 8:30   Bērnu pieņemšana, sarunas, individuālais darbs, rotaļas, higēnas procedūras  
8:30 - 9:00 Brokastis
9:00 - 10:40  Daudzveidīgas bērnu attīstību veicinošas darbības,tajā skaitā rotaļas, nodarbības,
  vai citas mācibu darba organizācijas formas, saskaņā ar grupas nodarbību sarakstu.
10:40 - 11:00 Gatavošanās pastaigai
11:00 - 12:15   Pastaiga svaigā gaisā - rotaļas, spēles, vērojumi, darbs
12:15 - 12:30 Pārģērbšanās pēc pastaigas, higēnas procedūras, gatavošanās pusdienām
12:30 - 13:00 Pusdienas
13:00 - 13:15 Gatavošanās dienas atpūtai, personīgāas higiēnas darbības.
13:15 - 15:00 Dienas atpūta
15:00 - 15:45 Pakāpeniska celšanās, higiēnas procedūras, bērnu patstāvīgās rotaļas.
15:45 - 16:00 Launags
16:00 - 19:00 Daudzveidīgas bērnu attīstību veicinošas nodarbības, tajā skaitā rotaļas,
  spēles, individuālais darbs, nodarbība, saskaņā ar grupas nodarbību sarakstu.
  Pakāpeniska bērnu  došanās mājās.

Integrētās rotaļnodarbības

  Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturdiena Piektdiena
1. Sociālās zinības un ētika Dabaszinības
Mājturība un tehnoloģijas
Latviešu valoda
Vizuālā māksla
2. Mūzika Fiziskā izglītība un veselība /baseins
Fiziskā izglītība un veselība
Matemātika Fiziskā izglītība un veselība
3.  Fiziskās aktivitātes     Mūzika  
4. - - - - -
5.  -  - - - -

2016./2017.m.g.

Piparkūku darbnīca

Tuvojoties Ziemassvētkiem arī mūsu - "Ķiparu" grupas bērni cītīgi darbojās, gatavojot apsveikumus un dāvanas, rotājot grupu un mācoties dzejoļus. Bet šogad, pateicoties mūsu vecākiem, mēs varam nodoties arī garšīgiem darbiņiem. Kopš mūsu grupā ir vecāku dāvinātā cepeškrāsns, mēs biežāk varam pagatavot kaut ko gardu paši ar savām rokām. Šajā svētku laikā, protams jācep piparkūkas un mēs kļuvām par īstiem piparkūku meistariem. Mīklas rullēšana, formiņu izspiešana izrādījās vieglākais, grūtāk nācās dabūt izspiesto piparkūku uz pannas un nokrāsot ar glazūru. Tomēr mēs tikām galā un nu viss bērnudārzs smaržo pēc mūsu piparkūkām!

   

 

Mēs - Latvijai

Mūsu dzimtenes 98. dzimšanas dienu gaidot, arī mēs cītīgi gatavojāmies, lai visiem parādītu, ka mūsu Latvija ir vislabākā, skaistākā un mīļākā. Uz svētku koncertu vecāki mūs svinīgi saposa, bet mēs paši grupā darinājām rokassprādzes ar latviešu rakstiem , ar kurām rotāties svētku koncertā. Latvijas galvenās krāsas ir sarkanbaltsarkanās - tā mēs krāsojām savas rokassprādzes, tādās audzītes izrotāja mūsu grupu.

 

Lai dzimšanas dienas svinētāju būtu vairāk, savā grupas laukumā izveidojām 6 sniegavīrus - tā teikt - likām lietā Latvijas dabas bagātības.

Bet mums visjaukākais šīsnedēļas notikums bija Latvijas kontūras piepildīšana ar konfektēm. Visu nedēļu mēs pa konfektītei vien sanesām pilnu Latviju un šodien - pirmssvētku dienā - mēs ar tām cienāsimies. Zinot, cik mūsu audzītes ir čaklas, mēs gan bijām cerējuši uz krietni  lielāku Latvijas kontūru, bet galu galā - konfekšu pietika visiem, un Latvijas dzimšanas diena tika nosvinēta godam!

 

 

Mārtiņdiena

Ziemai vārti atveroties tieši Mārtiņdienā. Kas to zin, cik tie vārti smagi, tāpēc Mārtiņdienas rītā kopā ar Lācēnu grupas bērniem, pulcējāmies zālē, lai godam atvadītos no rudens un sagaidītu ziemas atnākšanu. Mārtiņi ir latviešu tautas svētki, tāpēc mēs arī apģērbušies bijām tautiski. Dziedājām par rudentiņu, gājām rotaļās un klusībā gaidījām ķekatniekus. Klusībā tāpēc, ka īsti nezinājām, kas tie ķekatnieki tādi ir. Pirmais atnāca gailis - ar viņu mēs kopā uzdziedājām, gājām rotaļās un - atpazinām. Tagad mums ir skaidrs, ka ķekatnieki ir pārģērbušies cilvēki un katram no viņiem ir kāds uzdevums - gailis , piemēram ieknābjot katram , palīdz čaklāk mācīties, lācis rūkdams, aizdzen niķus un nelaimes, bet kumeliņš liek visiem būt veikliem un lokaniem. Kumeliņš dažus no mums arī izvizināja un mēs viņu pacienājām ar īstām auzām. Lācis tika pie medus, bet gailis - pie kaņepju vācelītes. Un Mārtiņdienas noslēgumā mēs visi varējām cienāties ar vārītām pupām, kas esot īsts Mārtiņu ēdiens!

 

Zinību diena "Ķiparu" grupā

Ķipari jau krietni paaugušies un 1. septembrī satikušies visi - vecie draugi un daži jaunie, skolotājas Līga un Iluta, auklīte Vineta. Ir tik daudz ko pārrunāt, atcerēties, palielīties. 

Bet tie jau nebūtu ''Kipari", ja sēdēu mierā un neko nedarītu. Visi metušies pie krāsainajiem papīriem un jau pagatavojuši raibus tauriņus - kā atmiņu no pagājušās vasaras. Savukārt Līgas audzīte izdomājusi kopā ar bērniem nosvinēt satikšanās dienu ar pašgatavotām uzkodām. Katrs bērns uz šķīvīša izveido īpaši ķiparīgu pūķīti - te ir siera pūķi, desu pūķi, ābolu un aroniju pūķrati - izskatās tik labi, ka jāskatās vēl un vēl....un tad jau to var arī apēst!

  

Lai "Ķipariem" veiksmīgs, bagātīgs un garšīgs mācību gads!

2015./2016.

Tīrības diena

Ir klāt maija beigas un pienākusi tīrības diena mūsu grupā. Auklīte Vineta šo darbiņu veic katru dienu, bet mēs jau esam diezgan lieli, lai šo to varētu palīdzēt. Šodien audzinātājas mums katram izdala pa lupatiņai un ķeramies klāt - vispirms krēsliem, tad galdiem.... Nu, tik ātri kā izskatās, tas nemaz nav - Līgas audzīte pamāca, ka jānoslauka arī krēsla apakša un kājas - pie tam tās ir veselas četras!!!! Arī galds esot jānotīra no vienas vietas, nevis tikai šur un tur. Mēs ļoti cenšamies. Auklītei un mammai tas protams sanāk daudz ātrāk un labāk, bet arī mēs tagad varēsim palīdzēt!

 

Veselīgi dzīvojam

Aprīļa vidū bērnudārzā ir veselības nedēļa un arī mazie Ķipariņi runā par to, kas tad īsti ir tā veselība. Pagaidām to vēl grūti saprast, jo, kad audzītes stāsta, ka čipsi, ledenes un garšīgā saldā limonāde nav veselīgi, īsti negribas ticēt. Tad audzīte nolemj - nerunāsim par neveselīgo, bet darīsim veselīgo. Vecāki sagādā krekerus, svaigo sieru un dārzeņus un katrs bērns uzmanīgi - jo ar nazīti - apsmērē savu maizīti un saliek uz tās krāsainas un kraukšķīgas veselībiņas - gurķus, tomātus, redīsiņus un zaļumus. Izrādās šāda maizīte garšo pavisam lieliski, un ja vēl audzīte apgalvo, ka tas esot veselīgi.... nu tad jau veselīgi dzīvot ir gluži interesanti!

 

 

Ķiparu ikdiena

Pirms septiņiem mēnešiem 20 mazi ķipari nokļuva bērnudārzā pie audzītēm Līgas un Andželas un auklītes Vinetas. Lielākajai daļai tas bija nopietns pārbaudījums, pārdzīvojums. Brīžam lija asaras, viss bija jauns un nesaprotams, likās - es nekad šeit nepieradīšu!

Ir pagājis laiks, Līga un Andžela kļuvušas par paraugu, ko negribas izlaist no acīm, jo izrādās - no viņām tik daudz var iemācīties! Vineta tagad ir MĪĻĀ auklīte un apkārt tik daudz jauku draugu!

7. aprīlī audzinātājas no citām grupām nāca lūkoties kā klājas mazajiem Ķipariem. Neseno Lieldienu iespaidā, šajā nedēļā runa bija par olām. Līgas audzīte pastāstīja pasaku par vistiņu Raibīti, bet tad sekoja interesantākais. Bērniem bija iespēja pēc smaržas noteikt vārītu olu un šokolādes olu, piedalīties eksperimentos ar olām un pieredzēt īstus brīnumus, pārliecināties, ka olas baltums tiešām ir balts, atrast grozā īsto olu starp neīstajām, pašiem nomizot olu un beigās - no olas pagatavot 2 mīļas pelītes ar redīsu austiņām un piparu actiņām! Kas var būt gardāks par tādu paša gatavotu uzkodu!!!

 

                                                                 

Un visam klāt vēl iepriecināšanas prieks! Jo viena pelīte tiek pašam, bet otra- draugam, kurš šo laiku pavadījis nodarbībā pie Andželas audzītes. 

Matemātikas nodarbībā bērni dodas palīgā zaķim atrast izbirušās olas. Ceļš ir interesantu piedzīvojumu pilns, tā laikā nākas būt draudzīgiem, vērīgiem un attapīgiem, kopīgi jāšķērso plata upe, jānosaka olas atrašanās vieta. Ceļā sastaptais lācis arī dod bērniem uzdevumus, kuros ir jāsatausta oliņas, jāatpazīst ģeometriskās formas un pašiem tās jāveido. Mazliet pūļu un drīz jau cits pēc cita atskan lepni: "Man izdevās!"

Ķipari tiešām ir iejutušies bērnudārzā un tagad šeit ir droši, zinātkāri un sparīgi gudrinieki.

 

 

Tapuši pirmie  rudens darbiņi kopā ar vecākiem.

____________________