6.grupa "Rūķi"

ruukji icon

Skolotāja
Evija Liepa

Skolotāja
Jana Sauska

Skolotājas palīdze
Nadežda Kaimiņa

 

„RŪĶI” - grupā 22 bērni vecumā no 5-6 gadiem

Dienas ritums

Laiks      Bērnu darbības                                                 
7:00 - 8:20   Bērnu sagaidīšana, sarunas,  rotaļas, 
8:20 - 8:30 Rīta rosme, higiēnas procedūras
8:30 - 9:00  Brokastis, pašapkalpošanās prasmju apgūšana.
9:00 - 12:00 Bērnu attīstību veicinošas darbības telpās un svaigā gaisā - pastaigas, vērojumi, kustību rotaļas
12:00 - 12:30 Atgriešanās no  pastaigas, higēnas procedūras, gatavošanās pusdienām
12:30 - 13:00 Pusdienas, pašapkalpošanās prasmju apgūšana
13:00 - 15:00 Higiēnas procedūras, dienas atpūta
15:00 - 15:30 Pakāpeniska celšanās, higiēnas procedūras, bērnu patstāvīgās rotaļas.
15:30 - 16:00 Launags, pašapkalpošanās prasmju apgūšana.
16:00 - 19:00 Daudzveidīgas bērnu attīstību veicinošas nodarbības, telpās un svaigā gaisā - rotaļas, spēles, sarunas, individuālais darbs
  Pakāpeniska bērnu  došanās mājās.

Vēroju, izzinu, mācos... Pats

  Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturdiena Piektdiena
1. Sociālā un pilsoniskā mācību joma Valodu mācību joma Dabaszinātņu mācību joma Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību joma Matemātikas mācību joma
2. Mūzika Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma (baseins) Tehnoloģiju mācību joma Mūzika Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma
3. Ritmika   Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma  
4.   -    
5.  -  - - - -

 

Vīrišķīga pastaiga 

Daudz mazu bērnu dabas parkā pastaigājas, atpūšas, klāj galdu...un kopā ar viņiem vieni vienīgi vīri. Uzminiet - kā tas var būt?

Var būt, jo Rūķu grupā Tēvu dienas noskaņā notiek ekskursija uz Vienkoču dabas parku. 

Mūsu tēti ir vislabākie, jo vai tad citādi viņi būtu izbrīvējuši darba dienu, lai kopā ar mums dotos parastā pārgājienā. Nu, labi, varbūt ne gluži parastā. Audzītes Dace un Jana izdomājušas, ka mēs visi kopā varētu apmeklēt Vienkoču dabas parku Līgatnes pusē. Tur tiešām ir ko apskatīt - koka namiņi, koka zivis, koka laiviņas - īsta koka pasaule! Ir patiešām aizraujoši to visu apskatīt, bet ceļš ir garš, tāpēc brīžiem tēti mūs nes pičpaunā. Viņi ir tik stipri, ka varētu mūs nest visu ceļu, bet mēs taču gribam arī paskraidīt. Un, kad visi jūtamies mazliet piekusuši, apsēžamies, lai kaut ko vīrišķīgi uzkostu. Mums patīk mīklas, tāpēc sarīkojam tētiem pārbaudījumu - atpazīt mūs pēc balss. Mežā ejot, tā ir ļoti svarīga prasme. Daži tēti ar to tiek ātri galā, citiem jāieklausās uzmanīgāk, bet galu galā viņi mūs visus atpazīst! Un kur tad vēl gleznošana brīvā dabā, kad uz audekla uzliekam visus šīsdienas iespaidus.

  

    

Pēcpusdienā, mājup dodoties, tēti saka paldies par jauki pavadīto laiku, bet vislaimīgākie jau esam mēs - bērni. Pavadīt laiku  kopā ar savu mīļo tēti ir vienreizēji un brīnišķīgi!!!!

 

 2017./2018. mācību gads

Mācāmies kopā

 

Policists Rūdis

 

2. novembris. Šonedēļ mēs daudz prātojām par drošību - kā uzvesties uz ielas un pagalmā, kā izturēties pret svešiem dzīvniekiem, kam uzticēties, ja jūtos nedroši. Mēs arī zinām - ja uz ielas redzam policistu, tad varam būt drošībā - mūs taču sargā un par mums rūpējas.

Tāpēc šodien, kad pie mūsu durvīm apstājās policijas mašīna, mēs labprāt aicinājām viņus grupā. Policistes ar mums aprunājās par to, kādi dzīvnieciņi mums ir mājās un ko darīt tad, ja atrodam kādu svešu vai savainotu dzīvnieku. Mēs pastāstījām policistēm, ka ejot pa ielu visdrošāk ir turēties mammai pie rokas un ejot kopā ar draugu, jāturās ietves iekšējā malā - tālāk no mašīnām. 

Bet tad nāca pārsteigums! Policistes pastāstīja, ka tāpat kā daudziem mājās, arī policijā esot pašiem savs kaķis - Runcis Rūdis, kurš strādā uz ielas - palīdz šķērsot ielu, vēro, lai mašīnām un gājējiem viss kārtībā. Mums izdevās runci sasaukt un viņš ieradās grupā tieši no darba - ar visu policista zizli un melnbalti svītraino asti. Runcis atļāva sevi paglaudīt , un atklāja, ka viņam tāpat kā visām dzīvām radībām sāp, ja viņu rausta aiz astes vai iesit.

Kad Rūdis ar mums runājoties uzzināja, ka mums nav  atstarojošās vestes, viņš iesaucās: "Katram cilvēkam ir jānēsā šāda veste, lai būtu drošībā!" - un uzdāvināja mums katram savu atstarojošo vesti, ar ko mēs dosimies pastaigās kopā ar saviem draugiem un audzītēm.

 

 

 

Dod man roku,

Es tev došu,

Mīļi, mīļi dzīvosim!

Ir pagājis pirmais mēnesis Rūķu grupā un mēs jau esam apraduši ar jaunajām telpām, audzinātājām un  jūtamies lielāki , drošāki un - saimnieki savā grupiņā. Tāpēc esam gatavi jau uzņemt pirmos ciemiņus.

11. oktobrī ciemos pie mums ieradās lielie draugi no Bitīšu grupas. Mēs sadraudzējāmies, kopīgi spēlējāmies un rotaļājāmies. Jaunie draugi uzdāvināja mums zīmējumus un teica mīļus vārdus.

  

Lielie bērni mums iemācīja cept maizīti. Mēs garšojām sēkliņas, mīcījām mīklu un izcepām draudzības kukulīšus.

 

Mēs atkal gaidīsim lielos draugus. Kopīgi mācīsimies pareizi ģērbties, spēlēties, apgūsim jaunas zināšanas.

  

Lai mums visiem veicas!

Skolotāja Dace Stepaņenko