6.grupa "Rūķi"

ruukji icon

 

Skolotāja
Ineta Petaka

 

Skolotāja
Agnese Cekule

Skolotājas palīdze
Nadežda Kaimiņa

 

„RŪĶI” - grupā 22 bērni vecumā no 3-4 gadiem

Dienas ritums

Laiks      Bērnu darbības                                                 
7:00 - 8:20   Bērnu sagaidīšana, sarunas,  rotaļas, 
8:20 - 8:30 Rīta rosme, higiēnas procedūras
8:30 - 9:00  Brokastis, pašapkalpošanās prasmju apgūšana.
9:00 - 12:00 Bērnu attīstību veicinošas darbības telpās un svaigā gaisā - pastaigas, vērojumi, kustību rotaļas
12:00 - 12:30 Atgriešanās no  pastaigas, higēnas procedūras, gatavošanās pusdienām
12:30 - 13:00 Pusdienas, pašapkalpošanās prasmju apgūšana
13:00 - 15:00 Higiēnas procedūras, dienas atpūta
15:00 - 15:30 Pakāpeniska celšanās, higiēnas procedūras, bērnu patstāvīgās rotaļas.
15:30 - 16:00 Launags, pašapkalpošanās prasmju apgūšana.
16:00 - 19:00 Daudzveidīgas bērnu attīstību veicinošas nodarbības, telpās un svaigā gaisā - rotaļas, spēles, sarunas, individuālais darbs
  Pakāpeniska bērnu  došanās mājās.

 

Vēroju, izzinu, mācos... Pats

  Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturdiena Piektdiena
1. Sociālā un pilsoniskā mācību joma Valodu mācību joma Dabaszinātņu mācību joma Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību joma Matemātikas mācību joma
2. Mūzika Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma (baseins) Tehnoloģiju mācību joma Mūzika Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma
3. Ritmika   Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma Veselības un fiziskās aktivitātes mācību joma  
4.   -    
5.  -  - - - -

 

Rūķu rudens jaunumi

Ir iesācies pēdējais mācību gads bērnudārzā un tas ir atnācis ar daudziem jaunumiem. Pirmkārt mums ir jaunas audzītes - Ineta un Agnese un nu jau esam ar viņām tik labi iepazinušies, ka droši varam teikt - SKOLA, MĒS NĀKAM!

Kas vēl mums grupā jauns? Katru dienu sākam ar rituālu, kas saucas "pļāpu piecminūte". Bet tas nenozīmē, ka tur piedalās tikai pļāpas, vai , ka mēs pļāpājam visādus niekus. Mēs šajās minūtēs izrunājam visas svarīgās lietas - kas šodien par dienu, ko darīsim, kas jauns, vai visi labi jūtas.... 

 

Vēl mums grupā ir vairāki centri - dabas, valodas, matemātikas un mākslas. Katru dienu mēs paši varam izvēlēties , kuros centros darboties un pēc tam saskaitam, cik reižu katrā centrā esam bijuši. Iznāk it kā mēs būtu darbā! 

  

Interesantākie rudens notikumi mums ir bijuši saistīti ar maizi -  pabijām īstās vējdzirnavās, kur uzzinājām, ka , lai tiktu pie miltiem maizes cepšanai ir vajadzīgas dzirnavas un varens spēks! Mums tāda vēl nav, tāpēc nopirkām miltus veikalā, toties maizīti gan uzcepām paši!

Iedvesmojušies no rudens svētku izrādes par rāceni, uztaisījām savu teātri - uzzīmējām tēlus un parādījām izrādi audzītēm. Viņām tik ļoti patika, ka prasīja vēl. Tā nu tapa izrādes arī no citām pasakām un galu galā mēs devāmies viesizrādēs - tepat augšā pa trepēm uz Ķiparu grupu.

Tie arī ir mūsu rudens svarīgākie notikumi. Ak, jā - oktobra vidū sveicām mūsu auklīti Nadju lielā jubilejā, dāvinot apsveikumus, ziedus un sakot paldies par to ko viņa mums iemācījusi un droši vien vēl iemācīs. 

 

 

2019./2020.m.g.

Vīrišķīga pastaiga 

Daudz mazu bērnu dabas parkā pastaigājas, atpūšas, klāj galdu...un kopā ar viņiem vieni vienīgi vīri. Uzminiet - kā tas var būt?

Var būt, jo Rūķu grupā Tēvu dienas noskaņā notiek ekskursija uz Vienkoču dabas parku. 

Mūsu tēti ir vislabākie, jo vai tad citādi viņi būtu izbrīvējuši darba dienu, lai kopā ar mums dotos parastā pārgājienā. Nu, labi, varbūt ne gluži parastā. Audzītes Dace un Jana izdomājušas, ka mēs visi kopā varētu apmeklēt Vienkoču dabas parku Līgatnes pusē. Tur tiešām ir ko apskatīt - koka namiņi, koka zivis, koka laiviņas - īsta koka pasaule! Ir patiešām aizraujoši to visu apskatīt, bet ceļš ir garš, tāpēc brīžiem tēti mūs nes pičpaunā. Viņi ir tik stipri, ka varētu mūs nest visu ceļu, bet mēs taču gribam arī paskraidīt. Un, kad visi jūtamies mazliet piekusuši, apsēžamies, lai kaut ko vīrišķīgi uzkostu. Mums patīk mīklas, tāpēc sarīkojam tētiem pārbaudījumu - atpazīt mūs pēc balss. Mežā ejot, tā ir ļoti svarīga prasme. Daži tēti ar to tiek ātri galā, citiem jāieklausās uzmanīgāk, bet galu galā viņi mūs visus atpazīst! Un kur tad vēl gleznošana brīvā dabā, kad uz audekla uzliekam visus šīsdienas iespaidus.

  

    

Pēcpusdienā, mājup dodoties, tēti saka paldies par jauki pavadīto laiku, bet vislaimīgākie jau esam mēs - bērni. Pavadīt laiku  kopā ar savu mīļo tēti ir vienreizēji un brīnišķīgi!!!!

 

 2017./2018. mācību gads

Mācāmies kopā

 

Policists Rūdis

 

2. novembris. Šonedēļ mēs daudz prātojām par drošību - kā uzvesties uz ielas un pagalmā, kā izturēties pret svešiem dzīvniekiem, kam uzticēties, ja jūtos nedroši. Mēs arī zinām - ja uz ielas redzam policistu, tad varam būt drošībā - mūs taču sargā un par mums rūpējas.

Tāpēc šodien, kad pie mūsu durvīm apstājās policijas mašīna, mēs labprāt aicinājām viņus grupā. Policistes ar mums aprunājās par to, kādi dzīvnieciņi mums ir mājās un ko darīt tad, ja atrodam kādu svešu vai savainotu dzīvnieku. Mēs pastāstījām policistēm, ka ejot pa ielu visdrošāk ir turēties mammai pie rokas un ejot kopā ar draugu, jāturās ietves iekšējā malā - tālāk no mašīnām. 

Bet tad nāca pārsteigums! Policistes pastāstīja, ka tāpat kā daudziem mājās, arī policijā esot pašiem savs kaķis - Runcis Rūdis, kurš strādā uz ielas - palīdz šķērsot ielu, vēro, lai mašīnām un gājējiem viss kārtībā. Mums izdevās runci sasaukt un viņš ieradās grupā tieši no darba - ar visu policista zizli un melnbalti svītraino asti. Runcis atļāva sevi paglaudīt , un atklāja, ka viņam tāpat kā visām dzīvām radībām sāp, ja viņu rausta aiz astes vai iesit.

Kad Rūdis ar mums runājoties uzzināja, ka mums nav  atstarojošās vestes, viņš iesaucās: "Katram cilvēkam ir jānēsā šāda veste, lai būtu drošībā!" - un uzdāvināja mums katram savu atstarojošo vesti, ar ko mēs dosimies pastaigās kopā ar saviem draugiem un audzītēm.

 

 

 

Dod man roku,

Es tev došu,

Mīļi, mīļi dzīvosim!

Ir pagājis pirmais mēnesis Rūķu grupā un mēs jau esam apraduši ar jaunajām telpām, audzinātājām un  jūtamies lielāki , drošāki un - saimnieki savā grupiņā. Tāpēc esam gatavi jau uzņemt pirmos ciemiņus.

11. oktobrī ciemos pie mums ieradās lielie draugi no Bitīšu grupas. Mēs sadraudzējāmies, kopīgi spēlējāmies un rotaļājāmies. Jaunie draugi uzdāvināja mums zīmējumus un teica mīļus vārdus.

  

Lielie bērni mums iemācīja cept maizīti. Mēs garšojām sēkliņas, mīcījām mīklu un izcepām draudzības kukulīšus.

 

Mēs atkal gaidīsim lielos draugus. Kopīgi mācīsimies pareizi ģērbties, spēlēties, apgūsim jaunas zināšanas.

  

Lai mums visiem veicas!

Skolotāja Dace Stepaņenko